Vai vētraina jaunība var atsaukties uz erekcijas iespējām vecumā?


Seksuālā pieredze pārveido muguras smadzeņu neironus, kas nosaka seksuālo uzvedību un aktivitāti nākotnē, apgalvo Kalifornijas Berkelejas universitātes psiholoģijas profesors S. Marks Brīdlavs. Pie šā secinājuma viņš nonācis eksperimentu rezultātā. S. M. Brīdlavs izkastrējis pieaugušus žurku tēviņus un injicējis viņiem androgēnus, lai paaugstinātu viņu interesi stāties seksuālās attiecībās ar mātītēm. Tā kā visi tēviņi saņēma vienādu androgēnu devu, ir pamats apgalvot, ka šie hormoni neietekmēja eksperimenta rezultātus.

Desmit tēviņus S. M. Brīdlovs ievietoja būros kopā ar žurku mātītēm, kuras bija saņēmušas estrogēnu devu, lai paaugstinātu viņu seksuālās tieksmes. Pārējos žurku tēviņus profesors ievietoja būros kopā ar mātītēm, kuras nebija ieinteresētas kopoties, jo tām bija izņemtas olnīcas un estrogēni netika injicēti. Pēc 27 dienām viņš izmērīja žurku tēviņu muguras smadzeņu neironus, kuri nosaka erekciju un ejakulāciju. Viņš izmērīja neironus gan seksuāli aktīviem, gan neaktīviem tēviņiem.

Tēviņiem, kuriem nebija iespējama seksuālā aktivitāte, neironi bija ievērojami garāki nekā tiem, kuru būros bija pretimnākošas mātītes. Bieža seksuālā aktivitāte ir saīsinājusi žurku neironus, jo tie tika pārpūlēti, apgalvo profesors Brīdlavs. Tas nozīmē: jo seksuāli aktīvāks indivīds ir šobrīd, jo lielākas iespējas, ka viņam būs erekcijas problēmas nākotnē. Profesors, gan pagaidām atturas vilk paralēles starp šā pētījuma rezultātiem un cilvēka seksuālo uzvedību, taču pieļauj, ka efekts varētu būt līdzīgs. Ja tas pierādītos, apstiprinātos stereotips – tiem vīriešiem, kuri ir seksuāli aktīvāki jaunībā, ātrāk sākas erekcijas problēmas.

Rate this post