Seksuālā atkarība


Ir cilvēki, kuriem seksuālā aktivitāte saistīta ar nepārvaramu tieksmi, un viņiem ir grūti, pat neiespējami regulēt savu seksuālo uzvedību. Zinātnieks Patriks Karēns (Patric Carenes) salīdzinājis to ar alkoholismu vai narkomāniju. To raksturo tie paši simptomi, kas citās atkarībās, piemēram, nespēja atteikties no noteiktām darbībām, pat ja tām ir nopietnas sekas.

Seksuālo atkarību varētu raksturot kā apmātību ar seksu – par to tiek nepārtraukti domāts un līdzīgi kā narkomānam, tikko beigusies iepriekšējā deva, tiek meklēta nākamā, nereti riskējot ar savu fizisko drošību, iespēju saslimt ar seksuāli transmisīvajām slimībām, nevēlamu grūtniecību, atlaišanu no darba par uzmākšanos kolēģiem vai nepieklājīgu uzvedību sabiedriskā vietā.

Taču rodas jautājums: kas ir norma, kas  patoloģija? Kāds dzimumaktu skaits dienā varētu liecināt par seksuālo atkarību? Speciālisti uzskata, ka seksuālās atkarības iezīme ir tā, ja cilvēka seksuālā uzvedība sāk traucēt viņa sociālajiem kontaktiem, viņš tiek atlaists no darba, izšķiras ar partneri un vairs nespēj kontaktēties ar pretējo dzimumu citādā veidā kā tikai ar dzimumakta palīdzību.

Rate this post