Jauni cilvēki neuzklausa mediķu padomus


Mediķi uzskata, ka jaunieši neievēro norādījumus par to, kā lietot medikamentus, un tāpēc riskē ar veselību. Lielbritānijas Karaliskās Farmaceitu biedrības (KFB) pētījumā atklāts, ka puse 18-39 gadus veci pacienti pārstāj lietot medikamentus pirms ārsta noteiktā laika. Pacienti neievēro arī instrukcijas par zāļu devām un to lietošanas biežumu. Kādas ir sekas?

Dzer zāles un lieto alkoholu

Pētījumā atklājies, ka trešdaļa jauno cilvēku neievēroja norādījumu, ka ārstēšanās laikā nedrīkst lietot alkoholu. Tāpat tiek ignorēts fakts, ka daži medikamenti iedarbojas tikai pirms vai pēc ēšanas un dažus nedrīkst lietot, ja jābrauc ar auto. Farmaceiti brīdina, ka šo ieteikumu neievērošana palēnina atveseļošanos un noved pie nelaimes gadījumiem.

Neklausās, ko saka ārsts

Daži mediķi uzskata, ka galvenais jauniešu izklaidības iemesls ir mobilais telefons. Sarunas ar draugiem netiek pārtrauktas pat tad, kad tiek skaidrota zāļu iedarbība. Pētījums liecina, ka tieši jaunieši vismazāk uzklausa to, kāda zāļu deva jālieto, un visbiežāk aizmirst minēt, kādus citus medikamentus viņi lieto. Vissliktāk, neatkarīgi no vecuma, ieteikumus ievēro sievietes. Pētījums, kurā tika aptaujāti aptuveni 200 cilvēki, liecina jo vecāks kļūst cilvēks, jo akurātāk viņš ievēro zāļu lietošanas norādījumus. Visapzinīgākie ir pacienti, kas vecāki par 60 gadiem.

Izrādās, ka tikai 55 % respondentu vienmēr ir ievērojuši zāļu lietošanas instrukcijas. Zīmīgi, ka jaunās māmiņas rūpīgi ievēro visus ieteikumus bērnam, taču sevi atstāj novārtā. Viena no problēmām ir arī tā, ka jauni cilvēki ārstēšanās kursu bieži vien nepabeidz. Ārstēšana jāpabeidz pilnībā, ja tiek lietotas antibiotikas. Ja tās pārstāj lietot pirms laika, atkārtoti lietojot, antibiotiku iedarbība var būt nepilnīga. Un visbeidzot jauniem cilvēkiem nekādā ziņā nevajadzētu kaunēties vai domāt, ka lūgt padomu ārstam vai aptiekāram nav stilīgi.

Rate this post